Többéves és kitartó levelezés, egyeztetés, fórum után a csónakkikötők ügye elmozdult a holtpontról, erre utaló levelet kapott a minisztériumból Pintér József, a Balaton-parti Horgász Egyesületek Szövetségének elnöke. Ennek első jele 2003 első felében volt, amikor Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter Fejér Vilmost, a Balatoni Vízügyi Kirendeltség vezetőjét jelölte ki „összekötőnek“ a hatóságok és a horgászok között. 2005 januárjától megváltozott a nádtörvény.
Pintér József a napokban levelet kapott a minisztériumból. Ebben arról tájékoztatták, hogy a vízpart rehabilitációs tervek egyeztetése során megállapították, a tónál meglévő, nagyrészt engedély nélkül működő csónakkikötőkből 80 maradhat fenn, s további 18 kialakítására van lehetőség. Így a Balatonnál összesen 98 csónakkikötő üzemelhet.
Fejér Vilmos tájékoztatása szerint a csónakkikötői ingatlanok igénybevételi szabályozására a minisztériumban olyan döntés született, hogy az állami területek igénybevétele a jelenlegi lehetőséggel szemben (amelyben tíz év volt a maximum) 30 évre bővüljön. Ezzel jelentős akadályok hárultak el a csónakkikötők fennmaradása elől. Ha az egyesületeket a földhivatalban is bejegyzik használóként, jogszerű lesz a jelenlétük. Abban a pillanatban pályázhatnak állami forrásokra, például csónakkikötő-fejlesztésre, kotrásra.
[zalaihirlap.hu]
Comments